Крим Донецька Харківська Херсонська Луганська Миколаївська Запорізька

Донецька область

Автори ілюстрації: Paint Hunters

На Донеччину війна прийшла 
8 років тому. Тоді, на зло загарбникам, Маріуполь вистояв, розквітнув, став символом відродження всього Донбасу. Але 24 лютого 2022 року росія повернулась, аби остаточно захопити й знищити і Маріуполь, і Донеччину, і всю Україну.

З перших днів місто стало однією з найболючіших і найгарячіших точок. Маріуполь боронили бійці Нацгвардії, морської піхоти, полку «Азов» та інших підрозділів ЗСУ. «Азовсталь» став міцною фортецею міста і втіленням незламності всієї країни. Денис Комбат і Торк з «Азова» — одні зі сталевих героїв. Вони пережили пекельні бої, поранення, полон, допити й повернення на «велику землю» під час обміну у червні.

«На позиціях стояли навіть хлопці з важкими пораненнями», — згадують бійці про оборону «Азовсталі».

Комбат і Торк потрапили до «Азовсталі» вже пораненими. Виконуючи бойові завдання, Торк підірвався на розтяжці, а Денис отримав кулю в коліно.

Якщо на решті території України лунала повітряна тривога, то в Маріуполі не було ані сирен, ані пауз в обстрілах. Ворожа авіація та артилерія працювали 24/7. «Оборона заводу виглядала приблизно так: виходиш із бункера, відстрілюєшся, повертаєшся», — розповідають бійці. Росіянам не вдавалося захопити місто, тому вони вирішили його знищити разом з азовцями.

ФОТО: Дмитро “Орест” Козацький

Азовці просять кожного українця не припиняти інформаційну війну — поширювати відомості про теракт в Оленівці, залучати міжнародні ЗМІ, виходити на мітинги.

Варто говорити як про полонених, так і про героїв, які віддали життя за нас. Ми не маємо права про них забути

Торк, Денис Комбат

бійці полку «Азов»

Розкажіть всій країні про героїв тимчасово окупованих територій