Крим Донецька Харківська Херсонська Луганська Миколаївська Запорізька

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ

Автори ілюстрації: Paint Hunters

Із 24 лютого Харківська область піддається постійним обстрілам. Під тимчасовою окупацією перебуває 30% регіону. Цей вагон присвячений незламній Харківщині та залізничникам, які евакуюють тих, хто вимушений покинути тимчасово окуповані території та зруйновані міста і містечка.

Загалом від початку повномасштабної війни «Укрзалізниця» евакуювала близько 4 млн громадян. Залізничникам довелося бути не лише провідниками, а й рятувальниками, психологами, нянями. Олеся Леонтьєва й Костянтин Гузєєв — одні з тисяч залізних героїв «Укрзалізниці».

«Почули вибухи, у потяг потрапив уламок. За двадцять хвилин усе полагодили та поїхали далі», — за місяці евакуації з Харківщини Олеся та Костянтин бачили чимало речей, що закарбовуються в пам'яті навік.

Олеся розповідає про пасажирку, яка залишилась у неї в серці – це була 90-річна бабуся, яка після інсульту евакуювалася зі своєю донькою: «Дорогою вона постійно повторювала одну фразу: “Тільки б не було війни”. Виявилося, що у 40-х роках ця бабуся пройшла нацистську блокаду. Вона і уявити не могла, що переживатиме ці емоції знову».

А Костянтин з теплом згадує про маленьких пасажирів евакуаційного потягу: «В одному з рейсів ми евакуювали дітей з інвалідністю. Їх потрібно було заносити у вагони і виносити назад, по прибутті. Вихователі діток досі пишуть нам SMS-ки зі словами подяки. Приємно! Але ж нічого надзвичайного в цьому немає. Ми робили так, як мусили, бо не могли інакше».

ФОТО: Тетяна Довгань

«Перед тим, як вийти з потягу, люди не прощалися, а обмінювалися контактами, щоб спілкуватися далі», – діляться спогадами залізні герої.

Часом у потязі спокійніше, ніж удома. Але дім є дім. Наш дім — це Харків.

Олеся Леонтьєва та Костянтин Гузєєв

провідниця та начальник потяга харківського напрямку

Якщо ви зустрінете потяг із ілюстраціями героїв тимчасово окупованих територій – обов'язково поділіться його світлинами або відео у соцмережах із хештегом #ПотягДоПеремоги.

Розкажіть всій країні про героїв тимчасово окупованих територій