Крим Донецька Харківська Херсонська Луганська Миколаївська Запорізька

КРИМ

Автор ілюстрації: Андрій Присяжнюк

Вісім років тому росія окупувала Крим. З того часу на півострові жорстоко придушувався будь-який спротив і проукраїнські настрої. Щоб стерти всі асоціації з Україною. Назавжди. Проте не вийшло.

16 травня 2022 року мережею розлетілися кадри протесту Богдана Зізи — українського митця, який облив синьо-жовтою фарбою міську адміністрацію в Євпаторії. Його заарештували того самого дня. Наразі він перебуває у СІЗО в Сімферополі, а сестра та друзі героя борються за його свободу. Вчинок Богдана — це голос усіх українців у тимчасово окупованому Криму.

Два тижні Саша шукала брата всюди. Як виявилося, окупанти забрали його до СІЗО, де знущаннями намагалися вибити фейкове зізнання і каяття.

ФСБ відкрила справу за статтею про тероризм. 
Це означає щонайменше 15 років ув'язнення. Але завдяки розголосу, шерам і новинам ми разом, усією країною, домоглися зустрічі Богдана з адвокатом.

«Все складно, але надія є», — Саша продовжує виступати за волю брата. Богдан Зіза уособлює всіх українців у тимчасово окупованому Криму, і ми не повинні забувати про них ані на мить. Часом героїв теж треба захищати.

ФОТО: "РИА новости Крым"

Усі 8 років окупації Криму росія не припиняє тиск і переслідування проукраїнських активістів – десятки людей перебувають в тюрмах як на півострові, так і на території росії.

На початку я боялася сказати зайве, а зараз боюсь відсутності розголосу.

Саша Баркова, Богдан Зіза

митець з українського Криму та сестра героя

Діліться цією історією та ставте хештег #FreeBogdanZiza — наша підтримка важлива для Богдана та всіх сміливих українців у тимчасово окупованому Криму.

Розкажіть всій країні про героїв тимчасово окупованих територій