Крим Донецька Харківська Херсонська Луганська Миколаївська Запорізька

Луганська область

Автор ілюстрації: Роман Синенко

Вже 8 років росія тероризує людей на сході України. Цього року, попри запеклі та героїчні бої за Сєвєродонецьк, Лисичанськ та інші ключові точки Луганщини, війська рф майже повністю окупували Луганську область. Але день, коли над кожним її містом майорітиме жовто-синій стяг, стає все ближче.

Весь цей час у найгарячіших точках та на тимчасово окупованих територіях регіону продовжують героїчно працювати лікарі. Станом на 15 квітня на Луганщині вже не було жодної лікарні, яка б не зазнала обстрілів. Попри це Михайло, дитячий анестезіолог із Лисичанська, і хірург Максим продовжували рятувати життя під кулями, робили операції в окопах та допомагати пацієнтам у підвалах.

«24 лютого ми не просто зрозуміли, що щось змінилося. Ми це почули», — згадують лікарі. За кілька днів додалися касетні снаряди та артилерія, а лікарні були обстріляні. Відтоді дістатися на роботу стало героїзмом.

Разом із колегами Михайло рятував життя дітей у підвалі Лисичанська. Без світла, лише з генераторами, лікарі проводили штучну вентиляцію легень та іншу спеціалізовану допомогу, яку, крім них, надавати було нікому.

Хірург Максим уже 5 років рятує життя у найпекельніших точках на сході країни. Лікар каже, що знає поведінку росіян на полі бою і ще з осені був готовий до повномасштабної війни.

ФОТО: Сергій Гайдай

Луганська обласна дитяча клінічна лікарня у Лисичанську працювала до останньої дитини — Михайло під «Градами» евакуювався з нею до Дніпра. Максим продовжує діставати з пекла бійців на передовій.

Ми знаємо ціну життя та смерті

Михайло, Максим

дитячий анестезіолог та хірург, бойовий медик

Поділіться цією історією, щоб подякувати героям і розповісти про їхні подвиги Україні.

Розкажіть всій країні про героїв тимчасово окупованих територій