Крим Донецька Харківська Херсонська Луганська Миколаївська Запорізька

Миколаївська область

Авторка ілюстрації: Аліна Коник

З 24 лютого Миколаївщина живе під цілодобовими обстрілами. Близько 20 сіл перебувають у тимчасовій окупації. Але це не спинило фермерів, які продовжують свою діяльність, незважаючи на погрози та шантаж з боку окупантів, підпал їми полів та масове вивезення ворогом українського врожаю.

Один із них — Олександр Вікторович, спадковий фермер з Миколаївщини. Його землі окупували й замінували. Господарство розікрали. Тонни насіння спалили. Але незламний фермер, попри небезпеку, вирішив розпочати свою справу з нуля, щоб годувати людей. Та вступив до Баштанської ТрО, щоб захищати землі від окупантів.

«Моє господарство знаходиться на лінії вогню. Ці нелюди просто прийшли й вкрали 25 років мого життя», — з болем каже Олександр про те, як російська армія вмить перекреслила справу його родини та його життя.

Батько Олександра був одним із перших, хто почав розвивати сільське господарство в незалежній Україні. А сам Олександр працював на землі з дитинства, здобув освіту в аграрній галузі та почав свою справу. У перші дні війни росіяни вдерлися на територію його господарства. Зараз там все зруйновано і розграбовано – більшість земель знаходиться під окупацією, а деякі взагалі не придатні для господарства.

«Один мій знайомий фермер повернувся на свою землю після того, як вона потрапила в окупацію. Просив у росіян, щоб вони хоч техніку йому віддали. Але ті навіть не захотіли його слухати. Кинули у підвал, кілька днів катували, потім відпустили. Базу іншого фермера, мого сусіда, показово підірвали та зняли це на дрони» — розповідає Олександр про своїх земляків.

ФОТО: ДСНС України

«Бувають моменти відчаю, коли опускаються руки. Але це триває недовго. Збираюся з думками і розумію: якщо мій дід повернувся з війни героєм із уламком під серцем, то і я все це витримаю» — каже фермер.

Коли мої поля горіли, я радів, бо ворогу нічого не дістанеться

Олександр Вікторович

голова фермерського господарства

Розкажіть всій країні про героїв тимчасово окупованих територій