Крим Донецька Харківська Херсонська Луганська Миколаївська Запорізька

Запорізька область

Автор ілюстрації: Сергій Туркіневич

Майже 60% Запорізької області знаходиться під окупацією. Зокрема Енергодар — місто, де розташована найбільша атомна електростанція у Європі. Місто, що стало символом героїчного спротиву його мешканців, які виходили на багатотисячні мітинги, щоб зупинити окупантів. Наприкінці лютого росіяни кілька разів намагалися прорватися у місто, але натикалися на барикади і розверталися.

Після захоплення Енергодара ворог спрямував свої сили на взяття під контроль Запорізької АЕС, викрадення й катування працівників станції та на шантаж усього світу ядерною катастрофою. Максим Щербина, експрацівник ЗАЕС та відомий місцевий активіст, зустрів війну в Енергодарі, де допомагав зводити блокпости та барикади, брав участь у масштабних акціях протесту та пережив жорстокий допит, що влаштували йому окупанти.

«Завдяки нашому спротиву захисники Запорізької АЕС встигли зайняти позиції та підготуватися до оборони», — згадує Максим Щербина.

3 березня ворогу все ж таки вдалося штурмом увійти до міста та розпочати політику терору, викрадень та допитів. Співробітники АЕС потерпають найбільше. Ті з них, хто лишився у місті, майже живуть на станції та змушені працювати під тиском окупантів.

Максим пояснює: «Люди зі стратегічно важливими спеціальностями не можуть евакуюватися. Атомною станцією треба керувати, аби підтримувати ядерну безпеку. Крім них, це ніхто не зробить».

ФОТО: Дмитро Орлов. Джерело: Telegram

Максим був першим, кого росіяни кинули в багажник і вивезли в ліс на допит. Затримувати та катувати мирних мешканців Енергодара окупанти продовжують і зараз.

Наразі ядерна загроза 
на ЗАЕС реальніша, ніж ми собі уявляємо.

Максим Щербина

військовий, активіст, експрацівник ЗАЕС

Поширюйте історію про незламних мешканців Енергодара разом із хештегом #russiaisaterroriststate, аби нагадувати світові, що відбувається на найбільшій атомній електростанції у Європі.

Розкажіть всій країні про героїв тимчасово окупованих територій